Aktualności

Ograniczenia w przemieszczaniu się od 25 marca br.

W związku z ogłoszonymi przez Rząd RP ograniczeniami w przemieszczaniu się od dnia 25 marca br:

1. Na podstawie badania napełnień autobusów na wybranych kursach będą podstawiane autobusy przegubowe bądź zostaną uruchomione dodatkowe kursy w celu zabrania wszystkich pasażerów zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami. Kursy te będą wykonywane równolegle do aktualnych rozkładów tj. o danej godzinie na najbardziej obleganych kursach zostanie podstawionych więcej/większe autobusy. Zmiany te będą dotyczyły nie całych linii a jedynie ich części. Na chwilę obecną łącznie będzie 40 takich przypadków.

2. Na drzwiach autobusów zostaną umieszczone informacje dot. maksymalnej ilości osób, które mogą jednorazowo podróżować poszczególnymi autobusami.

3. Siedzenia wyłączone z użytkowania zostaną wydzielone specjalną taśmą. Prosimy o nie zrywanie jej oraz o zajmowanie wyłącznie miejsc dozwolonych.

4.Kierowca autobusu widząc, iż autobus jest wypełniony zgodnie z zasadami może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów do środka.

5. W autobusach pojawią się komunikaty głosowe przypominające o konieczności przestrzegania nakazu wynikającego z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

 

Wszystkie informacje i ostrzeżenia są na bieżąco zamieszczane na naszej stronie internetowej www.ztm.erzeszow.pl, w systemie multimedialnej informacji pasażerskiej w autobusach oraz naszym profilu na Facebook’u.

Skip to content