Aktualności

Rzeszów z jednym wspólnym biletem na „AUTOBUS + POCIĄG”

Od 1 sierpnia br. w Rzeszowie wprowadzono nowe rodzaje biletów
„AUTOBUS + POCIĄG”, dzięki którym można poruszać się komunikacją miejską ZTM
oraz pociągami POLREGIO. Bilety komunikacji miejskiej są honorowane w pociągach na terenie aglomeracji rzeszowskiej oraz na obszarze ograniczonym stacjami: Boguchwała, Wisłoczanka, Strażów, Rudna Wielka, Świlcza oraz Trzciana.
Nowy wspólny bilet „AUTOBUS + POCIĄG” jest nieznacznie droższy
od standardowych – ważnych jedynie w komunikacji miejskiej. Bilety można zakupić w biletomatach, sklepie internetowym www.ebilet.erzeszow.pl oraz w Punktach Obsługi Podróżnego Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.
Nowa oferta biletów dostępna tylko na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.
Zachowują swoją ważność uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów, które obowiązują w autobusach komunikacji miejskiej zapisane tylko na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Rzeszów to kolejne miasto, na terenie którego funkcjonuje takie rozwiązanie.
W czerwcu br. do tej listy dołączyła Łódź, a wcześniej m.in. Wrocław i Opole. Zintegrowane bilety na komunikację miejską + pociąg funkcjonują także w innych polskich aglomeracjach, m.in. w Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Bydgoszczy. Integracja transportu kolejowego z innymi środkami komunikacji publicznej to jeden z priorytetów POLREGIO na najbliższy czas. Z takich udogodnień jak możliwość kupna biletów „Autobus + Pociąg” przez Internet w ramach jednej transakcji czy skoordynowanie rozkładów jazdy autobusów
i pociągów korzystają już mieszkańcy województw: świętokrzyskiego, dolnośląskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Od 1 sierpnia do tego grona dołączył także Rzeszów.

Zapraszamy do korzystania z taniego i funkcjonalnego biletu zapisanego
na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Ceny znajdą Państwo w zakładce „Ceny AUTOBUS+POCIĄG” link.

Skip to content