Aktualności

Kasowanie biletów w kasowniku

Informacja dotycząca kasowania biletów w kasowniku przy pomocy Elektronicznej Portmonetki umieszczonej na Karcie Miejskiej lub przy pomocy karty płatniczej od dnia 01.07.2023 r.

  1. Elektroniczna portmonetka
  2. Podczas jazdy po strefie A z portmonetki zostanie pobrana opłata wg. taryfikatora dla strefy A jeżeli autobus kursuje tylko po strefie A. Jeżeli docelowo jedzie do strefy A+B to należy się wylogować poprzez przyłożenie karty do kasownika (to jest konieczność).
  3. Podczas jazdy ze strefy A do B, po przyłożeniu karty kasownik pobierze z automatu kwotę przysługującą za przejazd do strefy A+B. Po zakończeniu jazdy należy się wylogować przykładając kartę do czytnika na kasowniku. Jeżeli pasażer wysiądzie wcześnie, jeszcze w strefie A to przy wylogowaniu nastąpi zwrot pieniędzy na kartę (różnica między opłatą w strefie B i A).
  4. Jeżeli pasażer jedzie ze strefy B do A to z karty zostanie pobrana opłata jak za strefę A + B. Jeżeli pasażer wysiądzie jeszcze w strefie B to po wylogowaniu się zostanie mu zwrócona różnica w kwocie biletu między strefą B a A+B.

 

  1. Opłata przez kartę płatniczą.
  2. Jeżeli chcemy jechać tylko po strefie A, po przyłożeniu karty do kasownika zostanie pobrana opłata za bilet 60-minutowy.
  3. Jeżeli podróżujemy ze strefy A do B, na kasowniku należy wybrać odpowiednią strefę (A + B), wybrać rodzaj biletu i przyłożyć do czytnika kartę płatniczą.
  4. Jeżeli podróżujemy ze strefy B do strefy A to wybieramy odpowiednią strefę, rodzaj biletu i przykładamy kartę płatniczą do czytnika
  5. Jeżeli pasażer chce jechać tylko w strefie B to przykłada kartę, bez wybierania strefy.

 

Pełny cennik dostępny jest na stronie www.ztm.erzeszow.pl

Skip to content