Aktualności

informacja dot. funkcjonowania komunikacji miejskiej

W związku z obecną sytuację epidemiologiczną przekazujemy informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

 

1. W związku z odwołaniem w dniach 12 – 25 marca br. zajęć dydaktycznych w szkołach od najbliższego piątku tj. 13 marca do 25 marca br. (z możliwością przedłużenia) autobusy będą kursować wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze w okresie ferii i wakacji szkolnych (nie będą realizowane kursy oznaczone literką „s – kursuje w dni nauki szkolnej)”. Dotyczy to również zmienianych z dniem 16 marca br. rozkładów jazdy linii 0A, 0B, 18 i 19. Ponadto zawiesza się planowane od dnia 16 marca br. przywrócenie kursowania autobusu linii nr 50.

2. Od dnia 16 marca br., do odwołania, wstrzymana zostanie sprzedaż biletów u kierowców.

3. Zachęcamy Podróżnych do wcześniejszego zakupu biletów za pośrednictwem:
a) aplikacji mobilnych: GoPay, moBilet, SkyCash, MPay (bilety jednoprzejazdowe),
b) strony zbiletem.pl (bilety okresowe),
c) sklepu internetowego ebilet.erzeszow.pl (bilety okresowe),
d) biletomatów stacjonarnych i mobilnych,
e) w Punktach Obsługi Podróżnego zlokalizowanych przy ul. Trembeckiego 3, ul. Lisa Kuli 20, ul. Grottgera 22, ul. Targowa 1. Od dnia 12 marca br. Punkty Obsługi Podróżnego zlokalizowane w Galerii Nowy Świat oraz w CH Plaza będą nieczynne do odwołania

4. Dyżur osobisty kierownictwa w sprawie odwołań/reklamacji od wystawionych wezwań do zapłaty opłaty dodatkowej w dniu 16 marca br. zostaje odwołany.

5. Podczas kontroli biletów obowiązywać będą zaświadczenia dla osób bezrobotnych upoważniające do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską wydane od dnia 10 lutego br. Powyższe zaświadczenia będziemy respektować do dnia 30 kwietnia br. Oznacza to, że w przypadku gdy bezrobotny posiada ww. zaświadczenie z datą wystawienia po 10 lutego br. – może on na jego podstawie podróżować komunikacją miejską aż do dnia 30 kwietnia br., nie ma konieczności wydawania dla niego nowego zaświadczenia.

6. Obowiązkiem przewoźnika jest zwiększona dezynfekcja i dokładność w utrzymaniu czystości autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie, a w szczególności miejsc narażonych na kontakt z podróżnymi m.in. biletomat, kasowniki, poręcze oraz uchwyty.

7. W autobusach wyłączona zostaje funkcja tzw. „ciepłego guzika”. Drzwi do autobusu będą otwierane wyłącznie przez kierowcę.

8. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ze względów sanitarnych apelujemy o maksymalne ograniczenie wizyt w tut. Zarządzie Transportu Miejskiego oraz w Punktach Obsługi Podróżnego. Zalecamy załatwianie spraw za pośrednictwem platformy ePUAP, telefonicznie lub e-mailowo.

 

W związku z dynamiczną sytuacją o wszelkich zmianach w komunikacji miejskiej będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony internetowej www.ztm.erzeszow.pl, w systemie multimedialnej informacji pasażerskiej w autobusach, na tablicach informacji pasażerskiej oraz na naszym profilu na Facebook’u.

Mimo wprowadzania wielu zmian zachęcamy Pasażerów do korzystania z autobusów komunikacji miejskiej.

Skip to content