Aktualności

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2017

W związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu w dniach 16-22 września br. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie oraz Stowarzyszeniem Rowery.Rzeszow.Pl wziął udział w spotkaniach zorganizowanych dla rzeszowskiej młodzieży w Szkołach Podstawowych. Spotkania dotyczyły zakresu bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach i ścieżkach rowerowych w ramach „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” oraz z zakresu funkcjonowania Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego. Przedstawiciele ZTM w Rzeszowie opowiedzieli młodzieży o alternatywnym środku transportu jakim jest autobus miejski. Poruszono również zasady zachowania się w autobusie oraz obowiązku kasowania biletów – przy tej okazji pracownicy ZTM w Rzeszowie zorganizowali wiele konkursów sprawdzając wiedzę młodzieży z tematyki transportu miejskiego w Rzeszowie.

Funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie omówiły zasady bezpiecznego i kulturalnego poruszania się po drogach na rowerze, wyrobienia nawyków o charakterze komunikacyjno-drogowym oraz podnoszenie świadomości dbania o bezpieczeństwo na drodze.

Członkowie Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.Pl pokazali dzieciom ze szkół podstawowych budowę roweru, omówili wszystkie akcesoria które posiada rower oraz zaznajomili młodzież ze znakami obowiązującymi pojazdy jednośladowe.

Na końcu młodzież otrzymała gadżety promujące miasto Rzeszów od ZTM w Rzeszowie oraz odblaski zarówno od Komendy Miejskiej Policji jak i Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.Pl, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w poruszaniu się na rowerze.

Impreza została zorganizowana dzięki uprzejmości Dyrektorów Rzeszowskich Szkół Podstawowych. We wtorek (19 września) spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 13 (ul. Skrajna 1) ,w czwartek (21 września) w Szkole Podstawowej nr 29 (ul. Partyzantów 10A).

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

Skip to content