Aktualności

Dni otwarte – podsumowanie

 

Dnia 20 września br. w biurowcu Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Trembeckiego 3 odbyły się Dni Otwarte ZTM Rzeszów. Tegoroczne spotkanie miało szczególny charakter, stanowiło bowiem część świętowania jubileuszu 10-lecia powstania naszej jednostki.

Spotkanie to miało na celu pokazać mieszkańcom jak dzięki funduszom unijnym zmienił się transport publiczny na przestrzeni ostatnich lat. Na parkingu przed budynkiem ustawione zostały dwa autobusy – zabytkowy Jelcz PR110 oraz najbardziej nowoczesny elektryczny Solaris. Każdy mógł wejść do takiego pojazdu, zasiąść za jego kierownicą, a także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na jego temat.

Dodatkowo odwiedzający mogli zobaczyć na co dzień niedostępne dla Podróżnych pomieszczenie Centrum Zarządzania Transportem Publicznym. Zwiedzający dowiedzieli się jak powstają rozkłady jazdy. Dodatkowo pracownicy ZTM-u opowiadali o działaniu systemów, które pozwalają na śledzenie tras wszystkich autobusów oraz kontrolowania informacji wyświetlanych na tablicach elektronicznych.

Pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach wygłosiły funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz pracownik rzeszowskiej Straży Miejskiej.

Oprócz licznych grup zorganizowanych odwiedzili nas również mieszkańcy zainteresowani komunikacją miejską. W sumie w Dniach Otwartych wzięło udział ponad 120 osób.

Skip to content