W dniu 20.04 (sobota), w związku z planowanym przemarszem procesji Wojowników Maryi mogą nastąpić utrudnienia w ruchu autobusów MPK. Przemarsz odbędzie się m.in. ulicami Szopena, Kilara, Kopisto, Rejtana, Sikorskiego w godzinach 9.00 – 11.00
Wszystkie wpisy, których autorem jest Maciej Chlodnicki
W dniu wyborów bezpłatna komunikacja
W niedzielę 21 kwietnia, w dniu II tury Wyborów na Prezydenta Miasta Rzeszowa komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Dotyczy to wszystkich linii autobusowych w godzinach 0.00 – 24.00.
Dojazd do ogródków działkowych przy ul. Ciepłowniczej
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uprzejmie informuje Pasażerów, iż w związku z zamknięciem mostu na ul. Ciepłowniczej, istnieje możliwość dojazdu do ogródków działkowych autobusem linii nr 41 z os. Tysiąclecia i Staromieście do ul. Rzecha. Autobus tej linii kursuje w dni robocze w godz. ok. 6.00 – 16.00, realizując średnio jeden kurs na godzinę.
Od 10 kwietnia do 31 października br. w ramach powyższej linii będzie realizowany w obie strony wjazd kieszeniowy na ul. Ciepłowniczą do tymczasowej pętli autobusowej. W powyższym okresie zostaną również uruchomione kursy tej linii w soboty, niedziele i święta.
Mieszkańcy wschodniej części osiedla mogą skorzystać z autobusów linii nr 5, 9, 12, 29 i 59 kursujących z ul. Siemieńskiego w stronę ul. Bardowskiego, gdzie ma swój początek linia nr 41, bądź w stronę przeciwną do ul. Trembeckiego, a następnie przejść ok. 450 m na przystanek Lubelska kościół w kier. granicy miasta.
Na wybory bezpłatna komunikacja
ZTM w Rzeszowie informuje, że w dniu wyborów samorządowych, które odbędą się w najbliższą niedzielę 7 kwietnia komunikacja miejska będzie bezpłatna. Dotyczy to wszystkich linii autobusowych kursujących w godzinach 00.00 do 24.00.
Półmaraton Rzeszowski – utrudnienia w ruchu
W związku z organizowanym w dniu 6 kwietnia br. „17. PKO Półmaratonem Rzeszowskim” ZTM przedstawia plan objazdów dla autobusów komunikacji miejskiej.
- W godz. ok. 6:00 – 13:00 dla autobusów komunikacji miejskiej nastąpi zamknięcie ulicy Kopisto (na odcinku od skrzyż. z al. Rejtana do skrzyż. z ul. Podwisłocze).
- W godz. ok. 7:30 – 12:00 nastąpi zamknięcie Mostu Zamkowego, Śreniawitów,
ulic Hetmańskiej (na odcinku od skrzyż. z Pl. Śreniawitów do skrzyż. z W. Pola), Kilara, Szopena oraz Targowej. W ciągu alei Piłsudskiego (na odcinku od skrzyż. z ul. Targową
do skrzyż. z ul. Grunwaldzką) zostanie wyłączony prawy pas ruchu, gdzie wymiana pasażerska będzie prowadzona na wysokości przystanku autobusowego.
- Linia nr 2: Baligrodzka – Iwonicka – Odrzykońska – Bł. Karoliny – Kotuli – Krakowska – Piłsudskiego – Rejtana – Sikorskiego – Strażacka – Miła – Kard. K. Wojtyły
- Linia nr 6: Ustrzycka – Kotuli – Wiktora – Solarza – Witosa – Krakowska – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców W-wy – Rejtana – Paderewskiego – Krzyżanowskiego – Armii Krajowej – Paderewskiego – Słocińska
- Linia nr 7: Dworzec Lokalny – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – Powstańców Warszawy – Rejtana – Lwowska – Krasne Auchan
- Linia nr 8: Rudna Wielka – Pogwizdowska – Myśliwska – Warszawska – Staromiejska – Lubelska – Marszałkowska – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – Sikorskiego – Strażacka – Miła – Kard. K. Wojtyły – Sikorskiego
- Linia nr 10: Bł. Karoliny – Wyspiańskiego – Strzelnicza – Wywrockiego – Plenerowa – Panoramiczna – Witosa – Wyspiańskiego – Wita Stwosza – Langiewicza – Mochnackiego –
Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – Kwiatkowskiego – Strażacka – Robotnicza – Łukasiewicza - Linia nr 12: Trembeckiego – Siemieńskiego – Żółkiewskiego – Bardowskiego –Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – Kwiatkowskiego – Jana Pawła II – Budziwojska – Siedliska
- Linia nr 13: Langiewicza – Witosa – Panoramiczna – Plenerowa – Strzelnicza – Wyspiańskiego – Kotuli – Ofiar Katynia – Wyzwolenia – Lubelska – Marszałkowska –Cieplińskiego – Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – Rejtana – Niepodległości – Armii Krajowej – Lwowska
- Linia nr 14: Dworzec Lokalny – Piłsudskiego – Rejtana – Niepodległości – Krzyżanowskiego – Armii Krajowej – Paderewskiego – Wieniawskiego – Łukasiewicza – Robotnicza – Strażacka – Miła – Kard. K. Wojtyły
- Linia nr 26: Krakowska – Wyzwolenia – Lubelska – Marszałkowska – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – Rejtana – Niepodległości – Armii Krajowej – Lwowska – Cienista
- Linia nr 31: Lubelska – Marszałkowska – Cieplińskiego – Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – Kwiatkowskiego – Strażacka – Miła – Kard. K. Wojtyły – Sikorskiego
- Linia nr 34: Błękitne Wzgórze – Kielanówka – Staroniwska – Langiewicza – Wita Stwosza – Wyspiańskiego – Witosa – Krakowska – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – Rejtana – Paderewskiego – Krzyżanowskiego – Niepodległości – Mieszka I – Lwowska
- Linia nr 37: Trembeckiego – Lubelska – Marszałkowska – Cieplińskiego – Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – Sikorskiego – Tyczyn – Budziwojska – Poselska – Podleśna – Hermanowa
- Linia nr 58: Dworzec Lokalny – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – Sikorskiego – Tyczyn – Hermanowa
Dojazd do ogródków na ul. Ciepłowniczej
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, iż w związku z zamknięciem mostu na ul. Ciepłowniczej, istnieje możliwość dojazdu do ogródków działkowych autobusem linii nr 41 z os. Tysiąclecia i Staromieście do ul. Rzecha. Autobus tej linii kursuje w dni robocze w godz. ok. 6.00 – 16.00, realizując średnio jeden kurs na godzinę.
Godziny pracy Punktów Obsługi Podróżnego
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Podróżnych,
o godzinach otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego:
29.03.2024 (Wielki Piątek) czynne:
- POP ul. Lisa Kuli 20 – czynne: 1000 – 1530
- POP ul. Towarnickiego 7 – czynne: 800 – 1530
- POP ul. Targowa 1 – czynne: 700 – 1430
- POP Galeria Nowy Świat – czynne: 1000 – 1530
- POP Millenium Hall – czynne: 1000 – 1530
30.03.2024 (Wielka Sobota) Punkty Obsługi Podróżnego będą NIECZYNNE.
Zapraszamy do wcześniejszego zakupu biletów w POP lub do skorzystania ze sklepu internetowego ebilet.erzeszow.pl oraz biletomatów.
Linie nocne po zmianie czasu
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, że w związku ze zmianą czasu z zimowego na czas letni, w nocy z 30 na 31 marca 2024 r., zmianie ulegnie kursowanie linii nocnych N1 i N2, wg poniższego zestawienia:
- Linia N1 – przyjazd przystanek Dworzec PKP 03 o godz. 155 czasu zimowego zakończy kurs, odjazd przystanek Dworzec PKP 03 o godz. 300 czasu letniego w kierunku Obrońców Poczty Gdańskiej.
- Linia N2 – przyjazd przystanek Dworzec PKP 03 o godz. 159 czasu zimowego zakończy kurs, odjazd przystanek Dworzec PKP o godz. 300 czasu letniego w kierunku Słocińskiej.